چند نمونه استارت آپ های برتر۲۰۱۸-بخش چهارم

استارت آپ را چگونه بدون سرمایه شروع کنم؟
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸
حضور پر رنگ دیجیتال مارکتینگ برای استارت آپ ها
خرداد ۲۶, ۱۳۹۸

جهان امروز بر پایه‌ی ایده‌ها و استارت آپ هایی می‌چرخد که شاید روزی در حد یک ایده بودند، ایده‌ای که اگر با افراد عادی در میان گذاشته می‌شد، مورد تمسخر قرار می‌گرفت؛ اما با پیگیری و سخت‌کوشی یک شخص یا تیم امروزه هر یک از آنها گوشه‌ای از زندگی انسان را در برگرفته‌اند. در این بخش نیز به معرفی چند استارت آپ های برتر می پردازیم:

 

۱۶.Aurora Innovation: خودروهای بدون راننده نابغه که برنامه ریزی شده‌اند

نام کمپانی: Aurora Innovation

شرکت سرمایه گذار: Mike Vernal در Sequoia

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: ۶,۱۱ میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: یک استارت آپ سری که توسط فعالان سابق در زمینه خودروهای بدون راننده شرکت‌های گوگل (کریس آرمسان)، تسلا (استرلینگ اندرسون) و Uber (درو باگنل) راه اندازی شده و در ماه اوت مجوز آزمایش این خودروهای بدون راننده در جاده‌های کالیفرنیا را کسب نموده است.

چرا محبوب است: ورنال می‌گوید: “پس از اینترنت خودروهای بدون راننده می‌توانند بزرگ‌ترین تحول اقتصادی باشند. امروزه حمل و نقل ۱۰% تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد و بر ۵۰% تولید ناخالص ملی دیگر تأثیر مستقیم دارد. تیم‌های با استعداد مختلف در این حوزه کار می‌کنند اما کریس و تیم او در Aurora یکی از بهترین‌ها هستند.”

سایت:Aurora Innovation

 

Knotel.17:رقابت با WeWorks

نام کمپانی: Knotel

شرکت سرمایه گذار: Roy Bahat در Bloomberg Beta

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: ۲۵ میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: یکی از رقبای WeWorks که فضای کار در اختیار کارکنان قرار می‌دهد، فضایی که از نظر اجاره بها و میزان راحتی نقطه قوت این استارت آپ محسوب می‌شود. این استارت آپ در حال گسترش بوده و اکنون بیش از ۴۶،۴۵۱ متر مربع در منهتن، بروکلین و سان فرانسیسکو را تحت کنترل دارد.

چرا محبوب است: باهات می‌گوید: “این استارت آپ می‌تواند یک تجربه جالب در اختیار تاجرانی قرار دهد که به دنبال فضای کاری با اجاره مناسب هستند. در حال حاضر مشاور املاک صنعتی آنچنان فعالیت ندارد بنابراین فرصتی در اختیار استارت آپ ها قرار می‌گیرد تا این مشکل را رفع کنند، زیرا افراد برای کار به یک محیط کاری نیاز دارند.”

 

Celmatix.18: دروازه‌ای به سوی سلامت شخصی بانوان

نام کمپانی: Celmatix

شرکت سرمایه گذار: Kimmy Scotti در ۸VC

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: ۴۷,۱ میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: Celmatix با کمک دیتای بالا و علم ژنومیک درباره سلامت باروری هر زن توصیه‌های شخصی در اختیارش قرار می‌دهد. این استارت آپ در ژانویه اولین نمایش ژنتیکی را وارد بازار کرد که دلایل ناباروری را نشان می‌دهد.

چرا محبوب است: اسکاتی می‌گوید: “این استارت آپ یک مشکل بسیار بزرگ را حل می‌کند: عدم دسترسی به اطلاعات شخصی درباره سلامت باروری‌مان.”

سایت:Celmatix

 

Vayyar.19: تبدیل دستگاه هوشمند به دستگاه‌های تصویربرداری ۳ بعدی

نام کمپانی: Vayyar

شرکت سرمایه گذار: Scott Tobin در Battery Ventures

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: ۳۴ میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: این استارت آپ حسگرهای تصویربرداری ۳ بعدی می‌سازد که می‌توانند “داخل” اشیا، مایعات و اجسام را ببینند. تکنولوژیان در غربال گری سرطان سینه، تشخیص نشت آب، نظارت بر سالم بودن غذا و غیره استفاده می‌شود.

چرا محبوب است: توبین می‌گوید: “حسگرهای Vayyar می‌توانند تلفن همراه یا تبلت را به سیستم تصویربرداری ۳ بعدی تبدیل کنند. حسگرهای آن به سرعت و به راحتی درون اشیا را دیده، ساختار اجسام را تحلیل نموده و تغییرات و حرکات را پیگیری می‌کنند.”

سایت:Vayyar

 

Mira Labs.20: ایجاد محتوای واقعیت افزوده توسط دستگاه هوشمند

نام کمپانی: Mira Labs

شرکت سرمایه گذار: Cyan Banister در Founder’s Fund

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: ۲,۵ میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: این استارت آپ هدست های واقعیت افزوده می‌سازد که با کمک قدرت تلفن همراه می‌توانید دنیای اطراف خود را به صورت تصاویر هولوگرافیک و سه بعدی ببینید.

چرا محبوب است: بانیستر می‌گوید: ” Mira هدست های کم هزینه‌ای به نام Prism می‌سازد که با کمک یک اپلیکیشن دستگاه هوشمند محتویات واقعیت افزوده باکیفیت ایجاد می‌شود.”

سایت:Mira Labs

برگرفته از:پروشات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.