حضور پر رنگ دیجیتال مارکتینگ برای استارت آپ ها

چند نمونه استارت آپ های برتر۲۰۱۸-بخش چهارم
خرداد ۲۵, ۱۳۹۸
اولین رویداد استارت آپی صادرات به میزبانی و حمایت کارخانه تولید استارت آپ ۲۸۰۶
تیر ۲, ۱۳۹۸
 اگر شما از ابزارهای دیجیتالی برای ارائه محتوای خود به افراد استفاده کنید، شما از دیجیتال مارکتینگ استفاده کرده‌اید. این روزها بازار دیجیتال مارکتینگ در گسترش کسب و کار استارت آپ‌ها حسابی داغ است در واقع دیجیتال مارکتینگ یک نوع بازاریابی نوین است. در دنیای فن آوری و تکنولوژی امروزه هر نوع فعالیتی دارای عنصر دیجیتال است. در واقع دیجیتال مارکتینگ ها عرصه‌ی گسترده‌ی تبلیغات را به‌عهده دارند.

 

استارت آپ

 

نحوه‌ی کار دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای ارتباط جمعی در دنیای امروز یکی از ضروری‌ترین تجهیزات هر شخصی است. برای فعالیت دیجیتال مارکتینگ به ابزارهای الکترونیکی (کامپیوتر، تبلت، تلفن و …) نیاز است. تا با ارائه تجربه‌ای خاص به مخاطبان کمک ‌کند. نباید  دیجیتال مارکتینگ را با  کانال ارسال پیام اشتباه گرفت. اما در واقع به نوعی تجربه‌ای را با زندگی ترکیب می‌کند. در دنیای پیشرفته امروز دیجیتال اولین نقطه تماس مشتری با یک مجموعه را برقرار می‌کند. در این کانال مشتری کنترل بسیار زیادی برای دیدن و شنیدن خدمات دارد

برای دیجیتال مارکتینگ استفاده از رسانه‌های دیجیتال و ابزارهای پولی و رایگان بسیار مهم است زیرا  به‌منظور تحت تاثیر قرار دادن کاربران است. نکته اصلی در بازاریابی دیجیتال موثر استفاده از یک پلت فرم مناسب برای رسیدن به مخاطبی است که خریدار محصول یا خدمات است.

دیجیتال مارکتینگ را با بازاریابی آنلاین نباید اشتباه گرفت. این دو با هم تفاوت های بسیاری دارند. بازاریابی با استفاده از رسانه های دیجیتال با بازاریابی بوسیله‌ی رسانه‌های اینترنتی یا همان آنلاین فرق دارد. سئو٬ بازاریابی موتورهای جست و جو٬ بازاریابی رسانه‌های اجتماعی٬ بازاریابی ایمیلی کتاب های الکترونیکی٬ بازیابی موبایلی٬ بیلبوردهای الکترونیکی و… برخی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال هستند.

 

استارت آپ

 

رابطه‌ی استارت‌آپ با دیجیتال مارکتینگ

استارت‌آپ‌ها برای گسترش کسب و کار خود و تبلیغ فعالیت های خود به دیجیتال مارکتینگ‌ها نیاز دارند. رسانه‌های دیجیتال پر مخاطب هستند و فرصت های طلایی برای جذب مشتری است. با این وجود حضور استارت‌آپ‌ها در دنیای مجازی به وسیله ی دیجیتال مارکتینگ ها لازم است

دیجیتال مارکتینگ‌ها هم مانند سایر روش‌های دیگر خالی از چالش‌ نیست. در دنیای مجازی هر نوع مشتری در همه جای دنیا گسترش دارند. به دلیل تنوع بالای رسانه و وجود انواع گوناگون دستگاه‌های دیجیتال با روش‌های تبلیغاتی٬ بیان و نمایشی متنوع  که هر کدام در زمانی خاص و متفاوت با نوع دیگر و در موقعیتی خاص و متفاوت، استفاده می‌شود. جلب توجه و جذب مشتری در دنیای پر رقابت دیجیتال مارکتینگ بسیار سخت است. پس موفقیت در این حوزه نیاز به خلاقیت و نوآوری دارد. استارت‌آپ هایی در دنیای بازاریابی دیجیتال موفق می‌شوند که خدمات یا محصولات نویی را ارائه می‌دهد.

 

استارت آپ

به دلیل بی مرزی ارتباط بین کاربران دنیای مجازی آن ها قضاوت می‌کنند و نقد و نظر خود را آزادانه با دنیا به اشتراک می گذارند. پس استارت‌آپ‌های که از دیجیتال مارکتینگ استفاده می‌کنند باید بیشتر نظر موافق مخاطبان را جلب کنند که این کار نیاز به خلاقیت و عدم تکرار و کپی دارد.

منبع:استارتاپینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.